Biedronki

dzieci 4-letnie

godziny: 6:45 - 17:00 (grupa dyżurująca)

Wydarzenia grupy

My się zimy nie boimy i na śniegu się super bawimy!

Piątek 18 grudnia upłynął w podniosłej, świątecznej atmosferze. Dzieci złożyły sobie życzenia, śpiewały kolędy oraz zjadły wigilijny obiad.

Wykonanie pracy plastycznej "Choinka" oraz ćwiczenia grafomotorycznego "Bombki" było okazją do rozwijania motoryki małej u dzieci.

Dzisiejszy dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Dzieci ubrane na czerwono tańczyły mikołajkowy taniec. "Biedronki" zaśpiewały Mikołajowi piosenkę "Czerwoną czapkę na głowie swojej nosi".

W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci z grupy "Biedronki" wykonały prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

W środę 2.12.2020 w naszej sali pojawiło się zielone drzewko i kolorowe ozdoby. Poznaliśmy symbolikę świątecznej choinki oraz ozdób wieszanych na niej.

Jednym z zadań z kalendarza adwentowego było wykonanie łańcucha choinkowego. "Biedronki" świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

Dnia 25.11.2020 świętowaliśmy międzynarodowy Dzień Misia. Poznaliśmy historię powstania pluszowych misiów, były zagadki, łamigłówki, "misiowe" tańce.

Dzieci z grupy "Biedronki" poznały swoje prawa. Rozmawiały o prawach dziecka, oglądały bajkę edukacyjną "Prawa dziecka", stworzyły plakat.

Dzieci eksperymentowały z wodą. Sprawdzały jej kolor i zapach. Dowiedziały się, które przedmioty pływają na powierzchni, a które opadają na dno.