Misie

dzieci 4-5-letnie

godziny: 7:45 - 16:15

Wydarzenia grupy

W czwartek 21.10.2021 dzieci z grupy "Misie" podczas obchodów Dnia Jeża powitały jesień. Dzieci układały puzzle, poznały ciekawostki o jeżach, a także wcieliły się w ich postać.

Dzisiaj dzieci z grupy "Misie" ze swoimi paniami wybrały się na jesienny spacer do lasu. Dzieci  zwracały uwagę na jesienne kolory oraz dary tej pory roku.

"Misie" odwiedził specjalny gość - żołnierz Wojska Polskiego. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód żołnierza oraz poznały przedmioty niezbędne w jego pracy.

Jarzębina jest jednym z symboli jesieni. Dzieci z grupy "Misie" rozwijały motorykę małą poprzez rozdzielanie kuleczek jarzębiny. Następnie dziewczynki wykonały jarzębinowe bransoletki.

Misie rozpoznawały owoce z zawiązanymi oczami. Podczas zabawy ruchowej dobierały się w grupki pod względem rodzaju owoców. Umyły owoce oraz samodzielnie wykonały sałatkę owocową.

Dzieci z grupy "Misie" utrwaliły wiedzę dotyczącą przechodzenia przez przejścia dla pieszych oraz wykonały ciekawą pracę plastyczną.

Misie wzięły udział w trzydniowym wyzwaniu gimnastycznym z Lwem Lolkiem współorganizowanym przez Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "Ekspresja".

Dzieci z grupy "Misie" ustaliły zasady panujące w grupie oraz podpisały się pod nimi swoim odciskiem palca. Misie obiecały, że będą stosowały się do zasad.

Lody to prawdziwy smak lata, deser uwielbiany przez wszystkie dzieci. Dzieci z naszej grupy miały okazję przekonać się jak robi się domowe lody - truskawkowe sorbety.