Misie

dzieci 4-5-letnie

godziny: 7:45 - 16:15

Wydarzenia grupy

W dniu dzisiejszym gościliśmy w przedszkolu Panią fryzjerkę - mamę Alicji. Dzieci poznały zawód fryzjera, a także skorzystały z okazji i poprosiły o fryzury.

Dzieci z grupy "Misie" realizowały projekt edukacyjny "Kim jest patriota? To ja i Ty!".

W ramach projektu ekologicznego "Lider Lokalnej Ekologii" przedszkolaki m.in. przypomniały sobie zasady segregacji odpadów w Gdyni oraz wykonały plakat "Zapobiegaj i ograniczaj - dobre nawyki".

W ramach realizacji programu edukacyjnego "Drogowe ABC" dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa oraz zasady higieny. Podczas rozkodowywania obrazka przedszkolaki utrwaliły numer alarmowy 11

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci za pomocą latarki dowiedziały się, w jaki sposób można dbać o Ziemię. Wspólnie zagrały w grę edukacyjną "Ja mam..., kto ma...?".

Dzięki współpracy z rodzicami i pomocy Pana Mirka, wspólnie z dziećmi założyliśmy ogródek warzywno - owocowo - kwiatowy.

Bardzo dużo działo się w naszej grupie podczas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci nauczyły się piosenki o świętach wielkanocnych, wykonały stroiki wielkanocne, w których posiały rzeżuchę.

Podczas zajęć dydaktycznych o tematyce wielkanocnej dzieci głoskowały i układały z liter wyraz WIELKANOC.

W dniu dzisiejszym "Misie" gościły panią policjantkę, która opowiadała o tym, jaki powinien być policjant.

W pierwszej części wycieczki dzieci z grupy "Misie" uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Mały chemik".