Kampania "Odprowadzam sam"

27.11.2020

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole zostało laureatem jesiennej kampanii "Odprowadzam sam" zorganizowanej przez Urząd Miasta Gdyni. Kampania polegała na zachęcaniu dzieci i ich opiekunów do docierania do placówek edukacyjnych pieszo, hulajnogą, rowerem lub komunikacją miejską. Dzieki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, rodzicow i nauczycielek, udało nam się wygrać półfinały i otrzymać warsztaty edukacyjne dla dzieci pt. "Bakterie i wirusy oraz smog-stop", podczas których dzieci poszerzały wiedzę o wirusach, bakteriach i zdrowych nawykach higienicznych. 
W końcowym etapie jury wybrało 5 zwycięskich placówek i przyznało 3 wyróżnienia wśród 41 gdyńskich placówek. Nasze przedszkole znalazło się wśród zwycięzców, tym samym wygraliśmy nagrode główną o wartości 1000 zl, która przeznaczyliśmy na zakup nowoczesnego robota edukacyjnego "Photon" w zestawie z matą.
Jest to robot interaktywny, który rozwija u dzieci zdolność logicznego myślenia oraz uczy kodowania i podstaw programowania. Oprócz nagrody głównej przedszkole otrzymało certyfikaty uczestnictwa oraz akcesoria: worki na plecy czy breloki z logiem Gdyni.

Dziękujemy Samodzielnemu Referatowi Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Urzędu Miasta Gdyni.