Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

29.12.2022

Nasze przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Przedszkole otrzymało dofinansowanie w kwocie 3700zł na zakup nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3 - 6 lat. Zakupiono 232 pozycje książkowe.

W ramach realizacji programu w naszej placówce odbyło się spotkanie autorskie z p.Joanną Omilian - autorką książki "Kiedy mnie jeszcze nie było na świecie". Zorganizowano konkurs plastyczny "Zakładka do książki" oraz wspólne zabawy podczas obchodów dnia postaci z bajek. W salach wszystkich grup zaktualizowano kąciki czytelnicze. Pani psycholog prowadziła spotkanie z rodzicami pt.: "Wpływ czytania książek na rozwój dzieci". Nauczycielki korzystają z zakupionych książek w trakcie zajęć dydaktycznych oraz w trakcie codziennego głośnego czytania dzieciom.